Tarihçemiz

ERKUŞLAR MAKİNA VE ALETLERİ SANAYİİ VE TİC. A.Ş. Resmi olarak 1957 yılında İSTANBUL Karaköy de kurulmuştur. 60. seneyi sadece vinç ve caraskal sistemleri imalatı yaparak geçiren alanındaki tek firma olarak mekanik caraskallar ile yolculuğa başladık.

1957

Kuruluş

1957 yılında Karaköy Haydar Han da ilk olarak Anadolu’ya hırdavat malzemeleri temin etmek amacı ile Bekir ERKUŞ, Nuriddin ERKUŞ ve Mehmet ERKUŞ tarafıdan kurulmuştur.

1972

İlk Dükkan

1972 yılında Karaköy Perşembe pazarı Fatih Çarşında ilk parekende müşterilerine satış yapabilmek amacı ile ilk dükkanımız açılmıştır.

1978

İlk Üretim

Bu yıl ERKUSLAR Demirkapı da var olan fabrikasında seri olarak mekanik caraskal, trifor, bucurgat (zincirli çektirme) ve şaryo imalatına başlamış KURTKÖY fabrika için ilk adım atılmıştır.

1982

İlk İhracat

1982 yılında ERKUSLAR kendi üretimi olan mekanik caraskalları ilk ihraç pazarı olan Cezayir ve Libya pazarına göndererek yine konusunda bir ilki gerçekleştirmiştir.

1989

İlk Elektrikli Vinç Üretimi

İlk halatlı 500kg ve 1000kg kapasiteli ESH 0521 model ve zincirli model EZC 0511 model elektrikli halatlı ve zincirli caraskalların üretimini başlanmış Kurtköy fabrikasının inşaatına başlanmış ve köprülü sistemler üretimi için adım atılmıştır.

1994

TSE'li Üretim

2003

ISO 9001- TSE, TSE HYB

Yapılan üretimlere ait kalite ve imalat yeterlilik belgeleri alınmış, tüm üretimlerimiz hak etmiş oldukları değeri bir de sertfikalandırmıştır.

2005

İTO Tarafından Ödül

İstanbul Ticaret Odası tarafından 50. Yılını doldurmuş olan firmamız ödüllendirilmiş ve önümüzdeki 50 yıl daha hizmetlerine devam etmek için çalışmaya devam etmektedir.

2012

İlk Yurt Dışı Ortaklık

İlk olarak bu yıl Çin'de imalat yapan bir firma ile mekanik ürünlerin imalatı karşılığında halatlı vinçlerin Türkiye'de imalatı olarak anlaşma imzalanmış. Bu vesile ile firmamız uluslararası anlamda uzak doğuya açılmıştır.

2018

Günümüz

Hali hazırda 20 den fazla ülkeye ihracat yapan, Türkiye’de 3 noktada imalatı ve servis ağı bulunan (İstanbul - Konya - Muğla) köprülü vinçler, mekanik caraskallar ve projelere özel sistemler üreten ve üretmeye devam eden bir firma olarak çalışmaya devam ediyoruz.